این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکنندگان می بایست بالای 18 سال باشند.

سیگارت

سیگار برگ بریده یا خردکردهٔ توتون که معمولاً در کاغذ نازک پیچیده شده‌است که برای «کشیدن دود» آن بکار می‌رود. سیگار به این معنی را فرنگی‌ها سیگارت می‌گویند. و در اصطلاح آنها به آنچه ما سیگار برگ میگوئیم، سیگار اطلاق می‌شود.

طرز استفادهٔ آن این طور است که یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر (که معمولاً فیلتر دارد) هوا را به درون ریه‌ها می‌کشند (پُک زدن). نیکوتین موجود در دود تنباکو سبب مسمومیت خفیف و بروز حالت سرخوشی کوتاه‌مدت می‌شود. سیگار را با پیچیدن تنباکو در کاغذ سیگار که کاغذ نازکی است درست می‌کنند، و یا، در بیشتر موارد، سیگارهای آماده دارای نام تجاری ساخت کارخانه‌های تولید سیگارت را خریداری می‌کنند.1)

 توتون پس از برداشت و خشكانيدن به طريق آفتاب خشك ، هوا خشك و يا گرمخانه اي ، توسط كشاورزان عدل بندي مي گردد . ارزيابان خريد دخانيات پس از رويت توتونهاي محتوي عدل ، آنها را در 5 و 11 درجه ، بسته به تفكيك درجات از كشاورزان خريداري مي نمايند . عدلهاي روستايي پس از خريداري در انبارهاي مناطق جمع آوري و سپس جهت انجام عمليات جور و دسته بندی و تخمیر (Manipulation & Fermantation ) در توتونهاي ريز برگ (تيپ شرقي و نيمه شرقي) و همچنين عمليات دماركشي و دوباره خشک کنی ( ريدرائينگ Redrying ) در توتونهاي برگ درشت (تيپ غربي) به كارخانجات مربوطه ارسال مي دارند .

كارخانجات مانيپولاسيون در شهرهاي گرگان ، ساري ، اروميه و خوي و كارخانجات ريدرائينگ در شهر رشت و گرگان فعاليت توليدي دارند .

 

لینک های مفید:

فندک زیپو

پیپ

توتون

قهوه جوش

انجمن قهوه

 

 

خواندن 1279 دفعه