این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

فرم های مختلف پیپ : فرم Canadian

این مورد را ارزیابی کنید
(15 رای‌ها)

 این پیپ از خانواده مدل بیلیارد است ، و به دلیل داشتن ظاهر زیبا و کیفیت منحصر به فردش علاوه بر اینکه در بین مجموعه پیپ های پیپ کشان جای ویژه ای دارد که حتی برخی از پیپ کشان کلکسیونر این پیپ بوده و هیچ پیپی را به شایستگی پیپ های کانادین نمی دانند.

پیپ کانادین دارای مزایای ویژه و البته معایب خاصی نیز هست.

ابتدا مزایا:

یک: پیپ کانادین دارای شنک بلندیست ، به طوری که در بعضی از آنها تقریبا استم حذف و از نظر ظاهری به یک لیپ باتن و بیت و از درون هم تنها یک تنون دیده می شود. شنک بلند این پیپ ها نقش یک فیلتر طبیعی برایری را بازی می کند ، به طوری که بخش قابل توجهی از قطران و نیکوتین توتون پیش از رسیدن به مصرف کننده جذب شنک می شود.

دوم: شنک بلند این پیپ ها گرمای دود را به خود جذب می کنند و در نتیجه دود بسیار خنک می شود که این امر باعث نهایت بهره از مزه و طراوت توتون می شود ، یک پیپ کش ، با تجربه پنجاه سال پیپ کشی معتقد است که این پیپ ها بعد از پیپ های کالاباش مطبوع ترین دود را دارند . دودی که نه مانند پیپ های چرچ واردن سخت به دهان می رسد و نه مانند دیگر پیپ ها داغ است ، پک زدن به این پیپ ها مانند مکیدن یک نوشیدنی گرم با نی است .

وزن این پیپ ها کم است و به راحتی لای دندان قرار می گیرد و به علاوه به دلیل بلند بودن این پیپ ها دود به چشم مصرف کننده نمی رود .

چهارم: پیپ کانادین درست به میزان نیاز هوا می گیرد در نتیجه پیپ نه زود به زود خاموش می شود و نه سریع می سوزد .

اما معایب :

اول : شنک بلند این پیپ ها را باید در فواصل زمانی کم تمیز کرد ، چون این پیپ ها مانند دیگر پیپ ها استم (به شکل معمول) ندارند و جای استم را شنک گرفته و شنک هم بر خلاف استم قطران را به خود جذب می کند و در صورتی که زیاد درون آن بماند به سختی پاک شده و نیاز به ابزار مخصوص دارد .

دوم : ساخت ایر هول بلند نیاز به مهارت ، ابزار دقیق و ظرافت دارد و کوچکترین انحرافی باعث ترک های ریز بر روی شنک و شکستن پیپ می شود .

سوم : ظرافت به کار رفته در پیپ های کانادین باعث آسیب پذیری ابتدایی پیپ می شود ، چوب پیپ های برایر در ابتدا و پیش از نوزده / بیست بار استفاده اولیه ترد و شکننده است و ظرافت این پیپ ها این مسئله را تشدید می کند .

سوم : اصل و مرغوب بودن این پیپ ها بیش از دیگر پیپ ها اهمیت دارد چرا که انواع تقلبی و نامرغوب این پیپ خیلی زود ترک برداشته و شنکشان کج و یا مسدود می شود .
برای خرید پیپ خوب به قسمت فروشگاه مراجعه فرمایید.

در سال های اخیر به دلیل رواج پیپ های فیلتری تولید پیپ های کانادین محدود شده چون ظرافت یکی از مهم ترین خصائص این پیپ هاست ، ظرافتی که با یک فیلتر ۹ و یا ۶ میلیمتری خدشه می پذیرد و تنها با فیلتر های سه میلمتری قابل دستیابی است . فیلتر های ۳میلمتری هم به دلیل تولید و استفاده محدود کم تولید شده و گران هستند .

 

خواندن 3136 دفعه