این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

فیلت پد یا فیلتر دوم پیپ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پیپ کشیدن هم دنیایی دارد برای خودش، دنیایی پر از ادوات، از انواع مختلف فیلتر گرفته تا انواع توتون و بیلچه و تمیز کننده و فندک. اگر روزی پیپ کش شدید شک نکنید که برای بقا در دنیای پیپ کش ها همه ادواتش را هم تهیه می کنید.
پیپ کش ها همیشه دنبال تجربه های تازه هستند. تجربه ای تازه از توتون، فیلتر، فندک، بیلچه، تمیز کننده، ریمر و …
امروز میخواهم از ادواتی برای پیپ کش های خسته بگم که منتظرند تا یه تجربه تازه در دنیای پیپ داشته باشند. تجربه ایی که تازگی روزهای نخست پیپ کشیدن را زنده می کند.
معمولا دانه های توتون به خصوص توتونهای آروماتیک بعد از مدتی استفاده از پیپ به بدنه آتشگاه می چسبند و این باعث می شود تا طعم و عطر توتون را کمتر حس کنیم یا اگر توتون کلاسیک استفاده می کنیم عطر و طعم توتون های قبلی را به خودش بگیرد.
رطوبت پیپ و دود سنگین هم یکی دیگر از مشکلات افرادی است که چند سال است پیپ هایش را چاق می کنند.
برای حل این مشکل رطوبت و دود سنگین دو محصول وجود داشت یکی کریستال دنی کول(dani cool) و دیگری تکه های خرد سنگ مرشام.
هر دو این ها را من استفاده کردم اولی که اصلا به در پیپ نو نمی خورد و به احتمال زیاد بدنه پیپ را سوراخ می کند. علتش هم داغ شدن بیش از حد کریستال و چسبیدن به بدنه پیپ شما است. در پیپ های غیر نو هم باز هم احتمال سوراخ شدن پیپ شدن پیپ وجود دارد.
اما دومین محصول که جنسش از سنگ مرشام است هرچند که پیپ را سوراخ نمی کند اما خرد بودن و تکه های کوچکش باعث می شد تا سرفه اقتصادی نداشته باشد و زیاد کارایی نداشت چون زود می سوخت و تکه های کوچکش گاهی سوراخ آتشگاه را مسدود می کرد.
حالا اما محصول سومی به بازار عرضه شده به نام (filtpad)که مشکل های بالا را ندارد هیچ، مزیت سومی هم دارد و آن جداسازی تکه های چسبیده توتون از بدنه آتشگاه و احساسی بهتر از طعم و بوی واقعی توتون است.
محصولی از جنس همان مرشام با این تفاوت که شکل هندسی نیم کره ای آن و شیارهای زیر نیم کره و سطح صافش باعث می شود به زیبایی در آنتهای آتش گاه پیپ جا خوش کند.
کافی است هر سنگ را در انتهای آتشگاه پیپ بگذارید و روی آن را با توتون مورد علاقه خود پر کنید. حتما تغییر را احساس می کنید دود سبکتر اما تازه تر، کاهش مصرف توتون، کاهش رطوبت پیپ و طعم و عطر واقعی توتون را حتما دوباره تجربه می کنید مثل همان روزی که نخستین کام را از پیپتان گرفتید. این را هم بگم که اگر از این محصول استفاده می کنید توتون تان را زیاد نکوبید تا عمر محصول شما استاندارد شود هر تکه این محصول برای ۱۰ بار پیپ کشیدن قابل استفاده است.
البته همه این تغییرات فقط برای پیپ کشهای خسته خیلی محسوس است. اگه تازه پیپ کش شدید به خودتان فرصت دهید و کم کم دنیای پیپ را تجربه کنید.
تشکر از دوست عزیز و قدیمی آقای محمد نصیری جهت درج مطلب

خواندن 4540 دفعه