این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

قهوه چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

قهوه یا همان Coffee یک نوشیدنی با عطر و طعم متمایز تهیه شده از دانه‌های بو داده از گیاه Coffea است. دانه های قهوه (که به آن‌ها گیلاس گفته می‌شود) بر روی درختان رشد می کنند؛ قهوه در بیش از 70 کشور دنیا، عمدتا در استوایی آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی، هند و آفریقا، یافت می‌شود.

درخت قهوه بین ۷ تا ۱۰ متر بلندی دارد و درهوای گرم و مرطوب رشد می‌کند. این درخت گل هایی کوچک و سپید دارد که بوی آن به بوی یاسمن نزدیک است. همچنین اندازه گیلاس‌ها، بین ۱۵ تا ۱۸ میلی متر است که در آغاز، رنگ سبز و پس از رسیدن، رنگ گیلاس به خود می گیرد. از این رو در بعضی کشورها به درخت گیلاس هم شهرت دارد. قهوه بعد از نفت، دومین کالای تجاری جهان است. قهوه کمی اسیدی است (PH= 5.0-5.1 ) و می تواند به دلیل محتوای کافئین، اثر محرک بر روی انسان داشته باشد. این نوشیدنی یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در جهان است. این گیاه فوق‌العاده فقط به درد بیدار شدن از خواب نمی‌خورد بلکه باعث کارآفرینی می‌شود، دوستان را گرد هم می‌آورد، نیروی کار را پر انرژی می‌کند و انواع آن _با کافئین و یا بدون کافئین_ برای سلامتی نیز مفید است. قهوه هم تاریخچه دارد هم دارای پیچیدگی است و از همه مهم‌تر دارای مقدار زیادی عنصر انسانی است. بیش از 200 ترکیب شیمیایی مختلف در قهوه وجود دارد که رست کردنش(بو دادن) این مقدار را به بیش از 1200 ماده‌ی گوناگون افزایش می دهد.

خواندن 5270 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « گیلاس قهوه قهوه کاستاریکا »