این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

قهوه کاستاریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

قهوه بخشی از تار و پود بافت اقتصادی، فرهنگی و تاریخی کاستاریکاست. صنعت قهوه این کشور به‌روز و پربازده است و بخش مهمی از کشاورزی و اقتصاد کاستاریکا را در اختیار دارد. قهوه برای مردمان کاستاریکا به مثابه‌ی عرق ملی است.

کاستاریکا با تولید ۱۰۸ میلیون کیلوگرم قهوه (آمار سال ۲۰۰۶) سیزدهمین تولیدکننده‌ی بزرگ قهوه در دنیاست. گونه‌ی عربیکا، گونه غالبی است که در این کشور کشت می‌شود. از سال ۲۰۰۶ قهوه جایگاه سومین محصول صادراتی و اولین محصول زراعی این کشور را داراست. صنعت قهوه کاستاریکا ۲۸ درصد نیروی کار این کشور و ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی این کشور را تامین می‌کند. قهوه کاستاریکا کافئین بالایی دارد و انتخاب خوبی برای ترکیب‌های مرغوب است.

عمده مناطق کشت قهوه در کاستاریکا ارتفاعات مرکزی این کشور مانند نواحی اطراف سن_خوزه (پایتخت) هستند.

پیشینه قهوه در کاستاریکا
قهوه اولین بار در سده ۱۷۰۰ میلادی وارد کاستاریکا شد. این کشور جزو اولین کشورهای آمریکای مرکزی بود که کشت قهوه را با آغوش باز پذیرفت و در سال ۱۸۱۶ اقدام به کشت انبوه کرد. اولین کشاورز قهوه در این کشور یک روحانی مسیحی به نام فلیکس ولراد (Felix Velrade) بود که در حیاط کلیسای اعظم سن خوزه کشت قهوه را به صورت جزئی آغاز کرد .

در طی سالیان بعد کاستاریکا به‌خوبی نشان داد که به شدت مستعد کشت گونه‌های عربیکای مرغوب است و تا امروز به این سنت وفادار مانده است. در حقیقت موسسه قهوه کاستاریکا (ICAFE) در سال ۱۹۸۹ کشت گونه‌های روبوستا در کاستاریکا را به علت نامرغوب بودن این گونه ممنوع اعلام کرد.

در قرن نوزدهم مقامات دولت کاستاریکا توجه ویژه‌ای به صنعت قهوه این کشور نشان دادند و با وضع مشوق‌های مالی و معافیت‌های مالیاتی گوناگون٬ در گسترش این صنعت کوشیدند. نتیجه این تلاش‌ها تا به امروز تغییر صنعت قهوه کاستاریکا از یک صنعت خرده‌پا، محلی و سنتی به یک صنعت پویا و مدرن بوده که باعث شده کشت قهوه در کاستاریکا به سرعت از کشت نیشکر، کاکائو و تنباکو پیشی بگیرد و بتواند سهم مهمی از بازار جهانی قهوه را به خود اختصاص دهد.

مناطق کشت قهوه :
کاستاریکای مرکزی از جمله مناطق کلاسیک کشت قهوه در آمریکای مرکزی است که قهوه‌ شناخته ‌شده‌ای تولید می‌کند. گرچه کاستاریکا انواع مختلفی از گونه‌های قهوه تولید می‌کند٬ اما آن قهوه‌ای که به بازارهای اسپشالتی آمریکا می‌رسد٬ عموما قهوه‌های کشت‌شده در ارتفاعات بسیار بالای مناطق مرکزی این کشور در اطراف پایتخت (سن خوزه) است.
خاک مرغوب به جا مانده از فعالیت‌های آتشفشانی در ارتفاعات این کشور همان چیزی است که قهوه این کشور را از قهوه‌های کشور‌های آمریکای مرکزی متمایز می‌کند. اسیدیته‌ی پایین این خاک شرایط ایده‌آلی برای رشد درخت قهوه مهیا می‌کند و نتیجه آن میوه قهوه‌ای‌ست کم‌نقص، بالانس و دلپذیر. آب و هوای متغیر و روزهای گرم و شب‌های سرد این کشور نیز به این معناست که میوه‌های قهوه آرام‌تر رشد می‌کنند و بسیاری بر این عقیده‌اند که این رشد کند سبب افزایش و تمرکز شاخصه‌های طعمی در دانه‌های قهوه می‌شود.

مهم‌ترین و مرغوب‌ترین قهوه کاستاریکا قهوه منطقه تارازوست. جایی که ارتفاع بالا، خاک خوب و تفاوت‌های اقلیمی مناسب، دست‌به‌دست هم داده‌اند تا قهوه‌ای مرغوب با مشخصه‌های طعمی مطلوب تولید شود. قهوه‌ی خوب منطقه تارازو اسیدیته‌ای ملایم دارد همراه با بادی کامل و سرسخت و طعم‌هایی شیرین همچون شکلات، عسل و هل وحشی. قهوه‌ی تارازو هم شانه‌به‌شانه‌ی قهوه بلو مانتین جامائیکا به عنوان یکی از بهترین قهوه‌های دنیا شناخته می‌شود و می‌توان رد آن را در ترکیب‌های معروف و شناخته‌شده جستجو کرد.

منبع :‌سایت قهوه کیش

 

خواندن 4933 دفعه